• مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

تبریک زاد روز "محمد بهمن بیگی"، بنیانگذار آموزش عشایر ایران

http://uupload.ir/files/y3t_%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B2.jpg

تبریک زاد روز "محمد بهمن بیگی"، بنیانگذار آموزش عشایر ایران

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، 26 بهمن ماه، سال روز تولد محمد بهمن بیگی را به معلمان، فرهنگ دوستان و تمامی افرادی که قلب شان برای آموزش و پرورش ایران می تپد، تبریک می گوید.

محمد بهمن بیگی، از سال 1330 شمسی با احساس مسئولیت بی نظیر خود، اولین سنگ بناهای آموزش عشایر ایرانی را نهاد و بتدریج در سال های بعد، این آموزش ها را در سطح فراگیرتری رواج داد، بطوریکه دولت را به تاسیس اداره ای جداگانه، برای آموزش و پرورش عشایر مجاب نمود. او با بکارگیری شیوه های جدید و ابتکاری از جمله انتخاب جوانان ایلات و عشایر و آموزش و تربیت آنان به عنوان معلم عشایری، دستاوردهای مهمی در آموزش کودکان عشایری کسب می کند.

محمد بهمن بیگی با احساس تعلق به تمامی کودکان ایرانی، فعالیت هایش را به تمامی عشایر ایرانی از ترک، لر، عرب، بلوچ و ترکمن گسترش داد و زمینه را برای تحصیل و فارغ التحصیلی تعداد زیادی از فرزندان عشایر از دانشگاههای ممتاز فراهم آورد.

نگاه، آموزش و پرورش

irmoen

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 26 بهمن 1396 22:52 | نویسنده: هادی لطفی پیربستی | چاپ مطلب

(0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

درباره من

متولد لولمان

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.