• مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

معجزه دوباره تلگرام، این‌بار در آخرین سه‌شنبه سال

معجزه دوباره تلگرام، این‌بار در آخرین سه‌شنبه سال

مصطفی انتظاری هروی / روزنامه‌نگار

دوباره چهارشنبه‌سوری و دوباره قربانیانی که به شهادت آمارها امسال تعدادشان بسیار کمتر از سال‌های پیش بود.

آمارهای پلیس و اورژانس نشان می‌دهد که تعداد تلفات آخرین سه‌شنبه سال بین ۳۰ تا ۵۰درصد کمتر از سال قبل شده و این درحالیست که به‌جز برخی توصیه‌ها در فضای مجازی، اتفاق تازه‌ای برای برگزارکنندگان این مراسم نیفتاده بود.

در صداوسیما و مطبوعات در بر همان پاشنه همیشگی می‌چرخید که همه مراقب باشند و سروصدا نکنند. اما فضای مجازی با پیام‌های همدلانه هشدار می‌داد که چطور بی‌احتیاطی، می‌تواند نوروز را به کام‌خانواده‌ها تلخ کند.

اگر تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی ایرادهایی داشته باشند، اما مشارکت آنها در انتقال پیام‌های فرهنگی، فرصتی است که نباید به‌سادگی آن را از دست داد. این را همه تصمیم‌گیرندگان باید در یاد داشته باشند.

Razavieduu

تاریخ ارسال : چهارشنبه 23 اسفند 1396 21:25 | نویسنده: هادی لطفی پیربستی | چاپ مطلب

(0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

درباره من

متولد لولمان

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.