• مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

آلودگی_هوا تعطیلی_مدارس_مشهد

آلودگی_هوا

تعطیلی_مدارس_مشهد

خدابنده معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

هر روز تعطیلی مدارس مشهد 40 میلیارد ریال خسارت در پی دارد

ماهانه 2300 میلیارد ریال حقوق در آموزش و پرورش خراسان رضوی پرداخت می شود که با احتساب اینکه 55 درصد دانش آموزان و 55 درصد فرهنگیان استان در مشهد استقرار دارند از این بابت ماهانه 1200 میلیارد ریال در مشهد پرداخت می شود.

به این ترتیب روزانه 40 میلیارد در مشهد حقوق پرداخت و با هر روز تعطیلی این رقم به ضرر آموزش و پرورش تمام می شود. این میزان بدون احتساب سایر خسارتهای وارده است.

ضمن اینکه رعایت بهداشت و تامین سلامتی دانش آموزان بسیار اهمیت دارد و سرلوحه امور وبرنامه ریزی هاست بر این اعتقادیم که باید در جهت کاهش آلودگی هوا برای همه شهروندان به ویژه دانش آموزان تلاشها و اقدامات لازم انجام شود تا شاهد خسارتهای تحمیلی و سلامتی که برآورد میزان آن بسیار سخت است نباشیم.

می توان با برنامه ریزی و انجام وظایف هر دستگاه متولی و نقش آفرین در مدیریت آلودگی هوا با هزینه های به مراتب کمتر از خسارتهای میلیاردی به کشور جلوگیری کرد./ایرنا

فرهنگیان خراسان رضوی

Razavieduu

تاریخ ارسال : یکشنبه 24 دی 1396 20:01 | نویسنده: هادی لطفی پیربستی | چاپ مطلب

(0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

درباره من

متولد لولمان

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.