• مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

شخم اول در 10 درصد از شالیزارهای گیلان/ 25 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان شخم اول زده شده است.

شخم اول در 10 درصد از شالیزارهای گیلان/ 25 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان شخم اول زده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت :

تاکنون در 25 هزار هکتار معادل 10 و 6 دهم از شالیزارهای گیلان شخم اول یا زمستانه زده شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال 12 هزار هکتار بود.

پایش های هواشناسی نشان می دهد که سال زراعی آینده سال کم آبی است.

کشاورزان گیلانی از آب بارندگی ها استفاده بهینه کنند و شالیزارهایشان زودتر شخم بزنند.

iribnews_guilan

تاریخ ارسال : یکشنبه 24 دی 1396 12:44 | نویسنده: هادی لطفی پیربستی | چاپ مطلب

(0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

درباره من

متولد لولمان

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.