• مؤمن، مؤمن واقعى نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پیامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستى و پریشان حالى است.(حضرت امام رضا علیه السلام)
  • پنهان کننده کار نیک [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشکارکننده کار بد سرافکنده است، و پنهان کننده کار بد آمرزیده است. (حضرت امام رضا علیه السلام)
  • قل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.(حضرت امام رضا علیه السلام)

بازنشستگان کشور شرایط مطلوبی ندارند و اعتراضات آنان بحق است.

بازنشستگان کشور شرایط مطلوبی ندارند و اعتراضات آنان بحق است.

حمیدرضا_حاجی_بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به ماده سی_ام_برنامه_ششم توسعه اظهار داشت:

مجلس شورای اسلامی بر اساس این ماده از برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده است تا طی پنج_سال، نسبت به رفع_تبعیض، متناسب سازی دریافت ها و فراهم کردن امکان برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف اقدام کند.

دولت باید در لایحه_بودجه پیش بینی های لازم را به منظور متناسب سازی حقوق بازنشستگان طی سال های آینده صورت دهد.

بازنشستگان کشور انصافا شرایط مطلوبی ندارند؛ این در حالی است که بازنشستگان آینه تمام نمای جامعه ما هستند.

مخارج افراد پس از دوران بازنشستگی افزایش می یابد، واقعیت این است که اعتراضات بازنشستگان بحق است و ما برای پاسخ به درخواست های بازنشستگان تمامی مساعی خود را برای اصلاح قانون برنامه ششم بکار بستیم.

قانون مذکور از ابتدای_سال_جاری لازم الاجرا بوده و دولت امسال حرکت های خوبی را برای ترمیم حقوق های زیر_دو_میلیون تومان به انجام رساند اما این حرکت ها باید تداوم داشته باشد.

 دولت باید در بودجه 97 موضوع ترمیم حقوق ها لحاظ کند، من خود را موظف می دانم که به دولت در این راستا کمک کنم و این سخن امروز من نیست بلکه ده سال قبل نیز بر همین باور بودیم.

اخبارفرهنگیان

FarhangianNews1

 

تاریخ ارسال : پنج‌شنبه 16 آذر 1396 10:06 | نویسنده: هادی لطفی پیربستی | چاپ مطلب

(0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

درباره من

متولد لولمان

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ. وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ. وَالْعَنْ أعْداءَهُم أجْمَعِینَ.